Zasady zakupu

1. Wybranie pojazdu

Po otrzymaniu informacji dotyczacej tego, jakim pojazdem jesteś zainteresowany staramy się znaleźć podobny na aukcjach, które już się odbyły. Dzięki temu możemy wyliczyć szacunkową kwotę poszczególnych egzemplarzy. Następnie szukamy konkretnego samochodu z puli dostępnych na portalach aukcyjnych.

2. Sprawdzenie historii pojazdu i obliczenie kwoty końcowej

Przed zakupem każdego samochodu sprawdzamy jego historię Carfax (czy był wcześniej uszkodzony). Następnie wysyłamy Ci plik, w którym wyszczególniamy za co konkretnie płacisz i podajemy kwotę za samochód na miejscu.

3. Umowa oraz kaucja

Zanim dojdzie do licytacji podpisujemy umowę, w której zawarte są wszystkie szczegóły naszej trasakcji. Wymagana jest wpłata kaucji w wysokości 10% kwoty licytacji. Gdyby klient zrezygnował z kupna samochodu, musimy wpłacić tę kwotę do domu aukcyjnego jako opłata za rezygnację z zakupu.

4. Opłata za pojazd

Po wygraniu licytacji klient jest zobligowany do zapłacenia w ciągu 48 godzin na konto amerykańskie całości kwoty w dolarach (amerykańskich lub kanadyjskich, jest to zależne od tego, w jakim kraju licytujemy). Udzielamy wszelkich porad jak najłatwiej zrobić ten przelew.

5. Transport

Gdy pieniądze pojawią się na koncie możemy zacząć procedurę transportu samochodu. Podczas odbioru samochodu z domu aukcyjnego wykonywane są zdjęcia, które otrzymujesz e-mailem. Auto zostaje dostarczone do najbliższego portu. Następnie pojazd zostaje załadowany do kontenera, skąd płynie do Europy. Po uregulowaniu opłat celnych samochód zostaje dostarczony pod wskazany adres. Klient otrzymuje link, w którym może śledzić w jakim miejscu znajduje się jego auto. Na każdym etapie wykonywane są zdjęcia pojazdu, co pomaga zminimalizować szansę ewentualnego uszkodzenia.

6.Usługi dodatkowe

Po przybyciu samochodu na miejsce możemy pomóc z wszystkimi czynnościami, które są niezbędne po zakupie. Współpracujemy z warsztatami blacharsko-lakierniczymi oraz zajmującymi się naprawą mechaniczną samochodów. Ponadto od lat pracujemy z zaprzyjaźnionymi agencjami celnymi, rzeczoznawcami oraz osobami które zajmują się tłumaczeniem pojazdów czy ubezpieczeniami.

Skontaktuj się z nami

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).